This is an example of a HTML caption with a link.
مصاحبه با آقای کلر
تاریخ نگارش :1390/5/3

مصاحبه با آقای کلر

با عرض سلام به آقای کلر میخواستم اگه میشه یکم از تولدتان بامون بگین:

سلام حالا که مایل اید براتون از تولدم میگم،من در سال 1774 توسط carl wihelm Scheele  شیمیست سودی و توسط الکترولیز به دنیا آمده ام.

کلر جان میشه یه کم از خصوصیات شخصیتی خود را برامون بگی:

بله عزیزم،من یک گاز از گروه 17 جدول تناوبی هستم که به این طبقه از جدول،هالوژن ها گفته میشود.من را در طبیعت فقط به حالت ترکیب میتوانید ببینید:مثلاً مهمترین ترکیبی که من در آن شرکت میکنم NACL یا همان نمک طعام است.رنگ من زرد مایل به سبز است و با عناصر مختلفی میتوانم ترکیب شوم.در آب حل میشوم به طوری که اگر آب دارای دمای 10 درجه باشد میتواند 1/3 حجم از من را در خود حل کند و اگر دمای آب 30 درجه باشد میتواند 77/1 حجم از من را در خود حل کند.

کلر خان میشه در مورد کاربرد های خودتون در زندگی روزمره انسان ها بگویید:

من کاربرد وسیعی در زندگی برای ساخت و تولیدات دارم.از من برای گندزدایی آب استفاده میشود که آب را به صورت نوشیدنی سالم در می آورد.آبی که شما میخورید همیشه حاوی مقدار کمی کلر است.از من به طور گسترده در تولید کاغذ،مداد رنگی و جوهر،در صنعت منسوجات و پارچه و در تولیدات نفت،دارو،یک عامل گندزدا،در حشره کش ها،حلال ها،رنگ ها،پلاستیک ها و بسیاری از تولیدات مصرفی استفاده میکنند.از ترکیباتم برای بهداشت آب آشامیدنی و سفید کننده ها،مواد زدعفونی کننده و فراوری پارچه استفاده میشود.از من همچونین برای ساخت کلرات ها،کلرفروم،تتراکلریدکربن و استخراج برم استفاده میشود.

همه از خوبی شما گفتیم،ولی من شنیده ام شما یک سری دردسر هم برای انسان به وجود می آورید به خصوص برای تنفس آن ها.راستش را بگین:

خوب من هم مثل همه ی چیز هایی که تو دنیا هستن یک سری مضرات هم دارم تنفس مقدار اندکی از من در مدت زمان کوتاه بر سیستم تنفسی انسان اثر میگذارد.بنده تأثیر متفاوتی بر دستگاه تنفس دارم این اثرات میتواند شامل سرفه،درد سینه یا جمع شدن آب در شش ها باشد.من همچونین باعث تحریک پوست،چشم ها و دستگاه تنفس میشوم.باعث سوزش دستگاه تنفس میشوم و به مخاط آسیب میرسانم و اگر به صورت مایع باشم و با پوست برخورد کنم باعث سوختگی شدید میشوم.مقدار ppm 100 من برای سلامتی مضر است و احتمال مرگ را افزایش میدهد.با عرض معذرت در سال 1915 هم از من در جنگ ها به عنوان گاز اشک آور استفاده شد.البته اگر مقدار مجاز کلر در محیط باشد این بیماری ها به وجود نمی آید .

حلا یه کم از اثرات خود بر سلامتی انسان ها هم صحبت کنید:

من یک گاز بسیار فعال هستم و به طور طبیعی به صورت عنصر دیده میشوم.عمده ترین مصرف کنندگان من شرکت هایی هستند کلریداتیل و سایر محلول های دارای کلر،چسب های کلرپلی ونییل(PVC)،کلروفلوئوروکربن و اکسید های پروپین را میسازند.در شرکت کاغذ سازی از بنده برای سفید کردن کاغذ استفاده میکنند.

کلر جان میدونم خسته شدی ولی در مورد تأثیرات زیست محیطی خودت هم برامون صحبت کن:

زمانی که با آب مخلوط میشوم در آن حل میگردم.تحت شرایط خاص میتوانم از آب خارج شوم و وارد هوا گردم.برخی اوقات ممکن است در هوا و یا آب با سایر مواد شیمیایی واکنش داده و نمک های کلر را تشکیل میدهم و همراه با مواد آلی آب سبب تشکیل مواد شیمیایی آلی کلر میشوم.گیاهان و جانوران من را در خود ذخیره نمیکنند،اما مطالعات آزمایشگاهی نشان میدهد که تماس مکرر آنها با من میتواند بر سیستم های ایمنی،گزدش خون،قلب و دستگاه تنفسی آنها اثر بگذارد.

تجهیزات آزمایشگاهی مورد استفاده،در تجزیه شما چه چیز هایی هستند:

اسپکترومتر جرمی،میکروسکوپ،کرماتوگرافی مایع و گازی،اشعهx،جذب اتمی،مادون قرمز و...

آیا به جزء شکل کنونی،شکل دیگری هم دارید:

اختیار دارید من در شکل های مونواکسید کلر cl2o،دی اکسید کلر clo2 ،هپتادی کلرcl2o ،اسید کلریدریکhd و کلرcl2 نیز دیده میشوم.

راستی میگن شما تو گروه خودتون،بیشتر به na علاقه دارید درست یا نه:

بله همین طور که شنیدین.من و na خیلی با هم دوست هستیم ئ سعی میکنیم همیشه باهم باشیم.مگذ اینکه به اجبار از هم جدا بشیم مثل داخل آب که مجبوریم از هم دل بکنیم و جدا بشیم.

از حضور شما در این مصاحبه خیلی استفاده کردیم اگه مطلبی مونده که ما از اون غافل شدیم بفرمایید وگرنه شما رو به خدا میسپاریم:

من هم از شما تشکر میکنم که من رو برای این مصاحبه انتخاب کردید.در آخر میخوام آدرسم رو برای شما بگم تا اگه دلتون برام تنگ شد به من سر بزنید:

من ساکن کوی هالوژن ها هستم،واقع در خیابان 7/7 دوره و پلاک منزلم نیز 17 میباشد.

با تشکر آقای کلر

بازدید : 9165 نفر

انتخاب زبان

984871.jpg    Untitled-2.jpg

پروژه ها

ساخت تصفیه خانه استخر

تخصص استخر شیشه

آجرچینی استخر

طراحی و ساخت استخر های مدرن

ساخت آبنما تخصص ماست

چوبکاری سونا با چوب درجه یک فنلاندی

طراح ومجری شرکت آریان استخر

ساخت استخر سونا جکوزی

طراحی استخر

مهندسی استخر وجکوزی

اتمام پروژه وزارت خارجه و تقدیر وزیر از مدیریت شرکت آریان استخر

ثث.jpg                 

WWW.STARCHLON.COM

star.jpg

تبلیغات شما

Untitled-1.jpg